COBR Przemysłu Poligraficznego - Instytut badawczy

Kody kreskowe

Oryginały (wzorce) kodu kreskowego

Wykonujemy bardzo dokładne oryginały (wzorce) kodów kreskowych w postaci zapisu elektronicznego jako plik EPS. Nasze autorskie oprogramowanie zapewnia o wiele większą dokladność niż wiele innych, mniej profesjonalnych programów do tworzenia kodów kreskowych. Możliwe jest zastosowanie redukcji szerokości kreski (BWR), celem uzyskania właściwej jakości kodu w przypadku gdy występują istotne przyrosty szerkości elementów kreskowych w procesie drukowania. Istnieje również możliwość podniesienia jakości kodu kreskowego poprzez dostosowanie jego szerokości (a własciwie szerokości modułu) do rozdzielczości drukowania (naświetlania).

Należy pamiętać że wysoka jakość naszego wzorca elektronicznego kodu kreskowego nie jest gwarancją uzyskania właściwej jakości końcowego nadruku symbolu kodu kreskowego. Należy mieć na uwadze że nie mamy wpływu na zmiany szerokości elementów kreskowych w późniejszym procesie poligraficznym (wykonanie formy drukowej i drukowanie). Służymy doradztwem w zakresie dobrania parametrów wzorca kodu kreskowego do określonych warunków drukowania.

Zamówienia można składać osobiście, faxem, pocztą lub poprzez e-mail. Przy zamówieniu należy podać numer kodowany, rozmiar kodu, ewentualną redukcję szerokości kresek (BWR) lub redukcję wysokości kodu.

Koszt wykonania wzorca: 26 zł za kod (numer) + 23% VAT
Pliki są przesyłane na podany e-mail lub mogą zostać przekazane na płycie CD.

Ekspertyzy kodów kreskowych

Wykonujemy ekspertyzy jakości drukowanych kodów kreskowych pod kątem odwzorowania, czytelności i jakości. Istnieje możliwość uzyskania atestu jakości. Analiza i pomiary wykonywane są za pomocą weryfikatora kodu kreskowego.

Doradzamy w jaki sposób uniknąć typowych błędów związanych z reprodukcją symboli kodowych.

Jakość odwzorowania kodu jest bardzo istotna, gdyż w przypadku braku możliwości odczytu kodu, opakowanie staje się bezużyteczne. Jest to istotne z punktu widzenia firm poligraficznych, które jeżeli zbagatelizują ten problem mogą narazić się na poważne straty (nie przyjęcie nakładu przez klienta).

Szkolenia w zakresie kodów kreskowych

Prowadzimy szkolenia dotyczące wymagań prawidłowego projektowania i odwzorowania kodów kreskowych. Szkolenia te są przeznaczone w szczególności dla grafików, agencji reklamowych i pracowników drukarni.

Kod kreskowy to dość specyficzny element graficzny. Musi on spełniać szereg wymagań. Błędy można popełnić w zasadzie na każdym etapie produkcji poligraficznej począwszy od projektu graficznego. Nieświadomość i zaniedbanie może prowadzić do poważnych strat, bowiem opakowanie ze złym, nieodczytywalnym kodem jest produktem wadliwym, którego zleceniodawca nie przyjmie.

Szkolenie może być połączone z analizą jakości wykonywanych kodów kreskowych i pomocą w zakresie dobrania odpowiednich parametrów kodu do warunków procesu ich wykonywania, zapewniających prawidłowe ich odwzorowanie.

Etykiety samoprzylepne

Wykonujemy w różnych rozmiarach etykiety samoprzylepne z kodem kreskowym, tekstem czy prostą grafiką.

Więcej informacji na stronie o etykietach samoprzylepnych.